top of page

Lokální Fauna

Lokální fauna zahrnuje druhy hratelných  zvířat, která se nachází jen na určité části mapy a nikde jinde je nenajdete. 
Tyto postavy tak nemůžete přesouvat přes území ve, kterých nemají dané druhy vhodné podmínky k životu. 
Zpravidla se jedná o zvířata, která se přizpůsobila extrémním teplotním podmínkám.
Postavy těchto zvířat mohou sloužit jako sekundární charaktery jednoho hráče a měly by sloužit ke zpestření hlavní dějové linky. 

Džungle Ädima : 

Gorily -

Největší žijící primáti na Zemi. Převážně býložraví. Skupina může čítat od 5 do 30 jedinců. Pokud se samci ve věku 12 let začne tvořit stříbrný pruh na hřbetě, je tento samec považován za vůdce.

Vůdce je zodpovědný za rozhodnutí týkající se celé skupiny, urovnává ve skupině konflikty, určuje přesuny skupiny za potravou a je zodpovědný za bezpečí a prosperitu skupiny.
Černohřbetý samec je sexuálně vyspělý samec do zhruba 11 let věku.

Černohřbetí samci vůdci pomáhají v ochraně skupiny. Samci začínají opouštět svou rodnou skupinu kolem svého jedenáctého roku života. Žijí sami nebo ve skupince dalších takových samců obvykle 2-5 let, než jsou schopni zaujmout samice a založit s nimi novou skupinu.

Doba březosti trvá asi 8,5 měsíce. Mezi porody uplynou obvykle 3–4 roky a po tuto dobu se matky obvykle o své potomky starají. Samice dospívají mezi 10 a 12 lety samci mezi 11 - 12.

O potomky se starají matky, po 3 až 4 letech své mladé odstavují. Péči o tyto odstavené jedince pak přebírá vůdce skupiny, ale jeho péče nikdy nedosahuje úrovně péče o malá mláďata.

Orangutani -

Orangutani žijí více samotářský život než ostatní velcí lidoopi. Většina sociálních vazeb je mezi samicemi a jejich potomky, dospělí samci jsou solitéry. Den tráví získáváním potravy,odpočinkem a přemisťováním se na jiná území. Den začínají krmením po dobu dvou až tří hodin. Během poledne odpočívají, v pozdních odpoledních hodinách se přesouvají na jiná stanoviště. Večer si začnou připravovat hnízda na noc.

Samice nejčastěji rodí jedno mládě, někdy i dvojčata; za život odchová maximálně čtyři. Samci se do výchovy mláděte téměř nezapojují a většinu péče a socializaci provádí samice, která jej často vychovává se starším potomkem. První dva roky jsou mláďata na matce plně závislá, ta je s sebou nosí, krmí a spí s nimi v jednom hnízdě, přičemž první čtyři měsíce se mládě jen drží matčina břicha. Odstavena jsou ve čtyřech letech. Orangutani se dožívají přes 30 let.

Šimpanzi -

Samci šimpanzů často vyhledávají souboje nebo teritoriální potyčky. Někdy vytvoří přepadovou skupinu, která uloví a roztrhá na kusy zvíře, například opici, nebo uspořádají hon na sousední nepřátelskou skupinu, při kterém mohou samce zabít nebo samice unést. Dopouštějí se i kanibalismu.Většina šimpanzích tlup má asi 20 až 80 členů s jedním nebo dvěma velkými, vedoucími samci, několika mladými samci a samicemi s mláďaty. 

Období rozmnožování šimpanzů není nijak omezeno. K páření dochází kdykoliv během roku, vždy když je některá samice v říji. Páří se s ní pokaždé několik samců, obvykle bez jakéhokoli  náznaku rivality. Samice je březí zhruba 9 měsíců. Během prvních pěti měsíců života se šimpanzí mládě téměř neustále drží za srst své matky, která je s sebou všude nosí. Mládě je na matce plně závislé do dvou let. Samice rodí okolo 13. roku první mládě o které se stará dalších 5-6 let než porodí další mládě.O mláďata pečuje celá skupina.
Ledová Pustina :
Medvěd Lední -

Březost trvá 8-9 měsíců.  Lední medvědi pohlavně dospějí asi v 4.–6. roce života a dožít se mohou 25–30 let. Matka rodí většinou 2 mláďata v jednom vrhu. Po 3 měsících opouští medvíďata úkryt a hrají si venku. Mezi 4- 5 měsícem je matka odstavuje a přikrmuje je masitou stravou. Lovit se medvíďata učí od 6 měsíců a v 1 roce, už loví sama. S matkou zůstávají až do 3 let, kdy je pak matka od sebe vyžene. Medvědí sourozenci po odloučení s matkou zůstávají spolu až do pohlavní dospělosti kdy se nadobro rozdělí. 

Polární liška -

Liška polární žije samotářsky nebo v rodinných skupinách s často složitou sociální strukturou.Liška polární je v podstatě oportunistický predátor a loví zkrátka to, co se nabízí. Lze ji tak pokládat za všežravce. Liška polární bývá monogamní a žije v páru, ale nové genetické testy ukázaly, že štěňata z jednoho vrhu nemusí mít stejného otce.

Samec zůstává s družkou a stará se i o mláďata (dokáže se starat taktéž o cizí, v domnění, že jsou jeho), rovněž při tom hájí své území. Zabřeznout může liška 2x do roka a březost trvá 2 měsíce. Samice rodí 3-8 mláďat ale rekordní počet je 25. Velikost vrhu závisí na dostupnosti potravy. Mláďata opouští noru po měsíci, a odstavena jsou mezi 4-6 měsícem. Pohlavně dospívají již v 10 měsíci. Polární lišky se mohou dožít až 16 let.
Vlk polární - 

Vlk polární je poddruh vlka obecného. Má dlouhou bílou nebo světle šedou srst.Vlk polární je smečkové zvíře, které se zdržuje ve smečkách o několika až po dvaceti jedincích. Smečku vede alfa pár, samec a samice, to jsou ve většině případů jediní vlci, kteří se ve smečce páří, ale není to dané pravidlo. Dále jsou také jeden nebo dva podřadnější jedinci, kteří hlídají mláďata, když jde skupina na lov. Zbytek jsou většinou lovci bez výrazného postavení.

 Samec vlka polárního dosahuje pohlavní dospělosti ve 3 letech, samice již ve 2. Březost trvá 2 měsíce. Samice několik dní před porodem hrabou malé jámy nebo se uchýlí do jeskyní, kde mláďata porodí. Obvykle jsou v jednom vrhu 2 - 4 mláďata . O mláďata se v prvních dnech stará matka, která je kojí. Po více jak měsíci mláďata nechává ve společnosti jednoho či dvou "hlídačů" a sama odchází na lov. Vlci loví především pižmoně, soby  a další velké savce. Je však oportunistou a nepohrdne ani menšími zvířaty nebo rostlinnou stravou. Vydrží i týdny bez jídla. Loví ve smečkách a umějí spolupracovat, zvláště pokud se jedná o lov. Ten většinou probíhá tak, že skupina vlků žene stádo před sebou a vlci, kteří běží zepředu se snaží od stáda oddělit slabé jedince; mláďata, nemocné nebo staré. Při úspěšném lovu vždy první žere alfa pár, později zbytek lovců a nakonec i mláďata. Vlk polární se dožívá 7 let.


Poušť Marubhämi :
Fenek - 

Fenek je nejmenší liška na světě, malá pouštní šelma, která má vzhledem k velikosti těla největší uši ze všech psovitých šelem. Březost samice trvá 2 měsíce o o potomky se starají oba rodiče. Samice první dva týdny jenom kojí, zatímco samec obstarává potravu. Velikost vrhu jsou 2-5 mláďat. Po měsíci života se mláďata vydávají ven z nory. Odstavena jsou ve 3 měsících. S rodiči zůstávají dokud se nenaučí lovit a nedorostou plné velikosti. Pohlavně dospívají v 6-9 měsících. Mohou se dožít až 12 let. 
Surikata - 

Surikaty tvoří kolonie  čítající až 30 členů, kteří žijí v podzemí, kde si tvoří labyrinty nor.

V době, kdy většina členů kolonie hledá potravu, někteří jedinci z kolonie jsou pověřeni hlídkováním proti jejich predátorům. Surikata dobře vidí do dálky, hůře už na blízko.

Hlídky stojí vzpřímené na vyvýšeninách nebo keřích, odkud v případě nebezpečí vydávají varovné pištění nebo kvokání. Ostré štěkavé a vrčivé zvuky jsou naléhavější, oznamují větší ohrožení, po kterém se surikaty ihned ukryjí do nor.

Kolonii vévodí dominantní pár, který jediný se smí rozmnožovat. Když přece jen zabřezne nějaká jiná samice, záleží na dominantním páru, zda a kolik mláďat přežije. Dominantní samička může zabít mláďata jiné samičky, aby zabezpečila přežití vlastních mláďat. Většinou však dominantní samička vyžene jinou březí samičku. Osamělá vyhnaná samička nemá velké šance na přežití. Buď o mláďata přijde nebo je po porodu opustí. Její mláďata také můžou zabít surikaty z jiné skupiny, případně se sama může stát obětí dravce. Může i zahynout na následky podvýživy a podchlazení. Samička bez mláďat má šanci připojit se zpět k původní rodině. Někdy se spojí s osamělými samci a založí novou rodinu. Březost trvá 3 měsíce a samice rodí ve vyčleněné, trávou vystlané komoře 3-5 mláďat.Dominantní samice brzy opět zabřezne, proto se o její dřívější mláďata musí starat ostatní členové kolonie. První čtyři týdny žijí mláďata v noře a živí se mateřským mlékem, které však nemusí být jen od jejich matky, ale i od jiné samičky ze skupiny, které se mléko tvoří.
Ostrov Marana :

Co se asi  může nacházet za tvory na ostrově jako je ostrov Marana ? Přirozeně, že převážně obyvatelé ptačí říše. Papoušci si ostrov zabrali jako jakousi svou základnu jelikož tu mají dost ovoce i klidu k přežití. 
Ara Arakanga
Ara žije v trvalém páru a pohybuje se obvykle v párech nebo rodinných skupinách až do 20 ptáků. Samec a samice se sdružují u svých hnízd a létají v jejich okolí vždy společně. Vzájemnou náklonnost si mezi sebou prokazují především probíráním peří. Mají čistě monogamní vztah, který trvá po celý život. Jakmile se dva jedinci spárují, je už velmi obtížné spatřit je samostatně, samozřejmě kromě období, kdy samice musí sedět na snůšce. Vzájemná náklonnost těchto ptáků v páru je podivuhodně veliká. Jsou známy případy, kdy po úhynu jednoho ptáka z páru brzy umírá také jeho partner. 
Arové snáší 2- 4 vejce, která se líhnou cca po měsíci. Na vejcích sedí spíše samičky, ale jsou případy kdy se partneři střídají.Samec pak krmí mláďata natrávenou kašovitou potravou. Další snůšku arové nezačnou, dokud se mláďata úplně neosamostatní. Mladí ptáci totiž zůstávají s rodiči až do jednoho či dvou let svého života. Pohlavní dospělosti dosahují ve věku tří až čtyř let. Jeden pár hnízdí obvykle v jednom hnízdě po celý život.

bottom of page